پروبیوتیک های شوینده هوشمند

 

ما تقریباً نسبت به این موضوع آگاه می باشیم که بسیاری از مشکلات بهداشتی جوامع بشری ناشی از برخورد ناصحیح  با باکتری ها، ویروس ها یا قارچ ها بوده و بعبارتی میکروبیولوژی اشتباه ماست که مشکلات عدیده طبیعی را حادث شده است  . و از سویی ما بر این موضوع به خوبی واقف هستیم که مشکلات ناشی از میکروارگانیسم های مقاوم که در نتیجه کاربرد گاها  آنتی بیوتیک ها و مواد ضد عفونی کننده  بوجود آمده اند ، زندگی میلیونها انسان را در جای جای دنیا ،به چالش کشیده است.

شرکت کریسال بلژیک  بعنوان پیش قراول در تولید و گسترش محصولات پاک کننده نسل جدید با تکنولوژی  بالا و کارآیی و پایداری  خارق العاده با بیش از ۳۰ سال سابقه به تکنولوژی منحصربفردی  در محصولات پاک کننده  دست یافته است که  در این تکنولوژی ، با ایجاد  فلور میکروبی عالی و خوب با کارایی غیر قابل تصور همواره از پروبیوتیکها و پربیوتیکها  استفاده می نماید .

 تمرکز تکنولوژی  بر روی زمینه های مختلف:

پاک‌ کنندگی : برخورد اشتباه با میکروب های موجود  بر روی سطوح ،باعث افزایش آلودگی ،افزایش مشکل بوی بد و نامطبوع و خطر افزایش اورگانیزم های عفونت زا  می گردد.

آب : آب به عنوان منبع حیات همیشه شامل میکروب های  بسیار زیادی می باشد . و این موضوع نیز همچنین با برخورد اشتباه  با میکروارگانیزم ها باعث مشکلات اصلی مانند ایجاد  بیوفیلم  ، ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی می گردد.

هوا : اگرچه هوا به تنهایی شامل میکروارگانیسم های زیادی نمی باشد  اما دستگاه های هواساز  و اسپیلت ها عامل  انتشار آلرژن ها ، قارچ ها ، ویروسها و گرد و خاک و دیگر عوامل آلودگی ها در محیط می باشند.

هدف از این کتابچه ارائه  اطلاعات زمینه ای به شما در مورد  فعالیت محصولات پاک کننده پروبیوتیکی و سینبیوتیکی  شرکت کریسال بلژیک می باشد.

ما براین باوریم که محصولات بیخطر و بسیار پایداری را برای سالیان متمادی تولید کرده و با این تکنولوژی جالب وهیجان انگیز آرامش  را برای شما به  ارمغان می آوریم .

محمد رضا پورامینی     

میکروبیولوژیست       

مدیر بخش خاورمیانه     

 

1.میکروبیولوژی:

میکروبیولوژی در تعریف  ، به معنی علم میکروارگانیزم ها می باشد . یک میکروبیولوژیست شخصی است که برروی میکروارگانیزم ها مطالعه کرده  وبا تکیه بر آن علم و تحقیق ، راه حلی برای مشکلات پیدا می کند و با دانش خود، سطح زندگی انسان ها ،حیوانات و محیط زیست را ارتقا می بخشد .

1.1میکرواورگانیزمها چه می باشند؟

یک میکروارگانیزم یا میکروب یک ارگانیزمی بسیار کوچک است که با چشمان غیر مسلح قابل دیدن نبوده  و  تنها زمانی قابل دیدن می باشد که تعداد بسیار زیاد و حجم بسیار بالایی از آنها در یک محل جمع شده  باشند و در این شرایط  است که قابل دیدن می شوند . از جمله مهمترین مثالهای میکروارگانیسم ها ، ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها ، مخمر ها و جلبک ها می باشند . باکتری ها دربین میکرواورگانیزمها  از معمولی ترین گروه بوده که اندازه آنها به طور متوسط در حدود یک میکرون می باشد.

میکروارگانیزم ها تقریباً در هر جایی در طبیعت قابل مشاهده می باشند  . آنها را می توان در تعداد و حجم بسیار بالایی بر روی پوست ، در سیستم دستگاه گوارش انسان ، خاک  و در آب و هوا یافت .

قسمت اعظم از میکروارگانیسم ها مفید و حتی برای انسان ، حیوانات و محیط زیست  ضروری و مورد نیاز می باشند.

مثالهایی از جاهایی که میکروارگانیزم ها ، بسیار مفید می باشند :

دستگاه گوارش : غذای ما بدون حضور میلیاردها باکتری در روده هضم نمی گردد.

تولید کمپوست و کود: مواد مرده در طبیعت همچون برگها، سبزه ها و اجساد حیوانات توسط میکرواورگانیزمها تجزیه  و به ذرات مواد غذایی کوچکتر جهت استفاده مجدد در طبیعت تبدیل میشود.

تولید مواد غذایی:بسیاری از محصولات غذایی تنها میتوانند با کمک میکرواورگانیزمها ساخته شوند مانند مخمرها جهت تولید نان و شراب و یا باکتریها برای تولید ماست و پنیر .

متاسفانه  تعدادی انگشت شماری میکرواورگانیزم  نیز میباشند که برای انسان ، حیوانات و محیط زیست مضر بوده و اصطلاحا ما آنها را پاتوژن می نامیم . اگرچه تعداد پاتوزنها همواره در اقلیت قرار دارند ولی خود  باعث بدنامی سایر میکرواورگانیزمها میگردند .

مثال هایی از مضرات پاتوژنها:

بیماری: میکرواورگانیزمهای مختلف باعث بیماریهایی همچون سرماخوردگی ، ذات الریه ،آنفلونزا ، عفونت زخم ، سیاه زخم ، کرونا  و غیره میگردند. در گیاهان نیزامکان بیماری توسط میکرواورگانیزمها وجود دارد که این خود باعث عدم میوه دهی یا حتی مرگ گیاه نیز میشود.

فساد مواد غذایی: باکتریهای بخصوصی قادر به فساد یا آلودگی مواد غذایی میشوند که این موضوع خود باعث عفونتهای دستگاه گوارش و اسهال پس از صرف غذاهای فاسد میگردد . سالمونلا ، اشرشیا کلی ،لیستریا و کلستریدیوم از مهمترین این باکتریها می باشند .

 

 

2.1 اجتماعات میکروبی:

علیرغم اندازه  کوچک میکرو اورگانیزمها ، آنها بسیار باهوش می باشند و براین موضوع واقفند که چگونه به بهترین شکل با هم همکاری نمایند  که تا حد ممکن زنده بمانند.  پیشینه اولین دسته میکرواورگانیزمها برروی زمین به سه میلیون سال پیش برمیگردد ، پس با این پیشینه چندین  میلیون ساله  میکرواورگانیزمها،  بسیار بیشتر و پیشتر از انسانها تجربه دارند .

میکرواورگانیزمها  درهرجایی یافت میشوند اعم از خاک ، هوا، آب، بدن حیوانات و یا گیاهان و اصولا بصورت اجتماع و کلونی های میکروبی شکل میگیرند . به این  اجتماعات میکروبی  اصطلاحا میکروفلورا گفته می شود . چنین اجتماعاتی میتواند بسیار متنوع و از سویی بسیار پیچیده باشد . در این اجتماع هر نوعی از میکرواورگانیزم ضمن رعایت خصوصیات ذاتی خویش  همواره با اجتماع تشریک مساعی میکند ‌. بدین معنی که هردو یعنی هم میکرواورگانیزم و هم اجتماع دارای یک هدف میباشند :  و آن هدف بقا و زنده ماندن تا جای ممکن است .

موضوع بااهمیت  و قابل توجهی که نباید نادیده گرفته شود میکروبیوم میباشد . میکروبیوم به مجموع میکرواورگانیزمهای تجمع یافته در هر مکانی گفته می شود  که این میکرواورگانیزمها یا در  اجتماع یا بدون اجتماع باهم کار میکنند . بهترین میکروبیومهای شناخته شده و مثال بارز جهت میکروبیوم ، اجتماعهای میکروبی در درون انسان می باشد . بطور مثال میکرواورگانیزمهای موجود در دهان یا دستگاه گوارش بدن انسان  و یا میکرواورگانیزمهای موجود  برروی پوست . حتی اگرچه  در برخی مواقع این میکرواورگانیزمها با هم کار نمیکنند ، ولیکن آنها باهم  در تثبیت بهداشت و سلامت آن جایی که زندگی میکنند اعم از بدن انسان ، بدن حیوانات ، فضاهای سرپوشیده ، خاک ، آب و غیره  نقش بسزا و مهمی بازی می کنند . پس می توان گفت که همواره  یک میکروبیوم ثابت و سالم برای بهداشت و سلامت بدن انسان  و کل محیط زیست از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .

هنگامی که یک اجتماع میکروبی برروی سطحی سخت قرار گیرد و لایه ای را در آنجا ایجاد نماید به آن اجتماع بیوفیلم گفته می شود . ‌ یک مثال واضح از بیوفیلم درز های سیاه رنگ بین کاشی ها ی حمام و سرویس های بهداشتی  می باشد . یک بیوفیلم حاوی انواع مختلفی از میکرواورگانیزمها و تمام موادی که آنها تولید میکنند می باشد . ناگفته نماند که این مواد می توانند بصورت غذا یا بصورت لایه ای محافظتی بر علیه عوامل تاثیر گذار بیرونی مورد استفاده قرار گیرند  ‌ .بنابراین میکرواورگانیزم ها یک لانه ای ایجاد و درست میکنند تا هم محل زندگی  دسته جمعیشان باشد وهم آنها را از عوامل بیرونی  محافظت کند. متاسفانه بیوفیلم ها  اغلب تاثیرات  منفی برروی کیفیت زندگی  انسان دارند . بیوفیلم   عامل اصلی آلودگیهای قابل رویت که خود از دلایل اصلی بوی نامطبوع می باشد میگردد و از سویی محلی برای پنهان شدن حجم عظیمی ازمیکروب ها که تعداد بسیار زیادی از آنها پاتوژن ها هستند می باشد .

 

اجتماع میکروبی به چه چیزی نیاز دارد تا زنده بماند ؟

مواد غذایی : به مانند هر مخلوقی ، یک میکرواورگانیزم نمی تواند بدون مواد غذایی زنده بماند . منابع غذایی بااهمیت آن قند ، چربی و پروتئین ها می باشند . این مواد ممکن است از راههای مختلفی در آلودگی ارگانیک یافت شود( راههائی از قبیل دورریز مواد غذایی ، مواد زائد ، گرد و خاک و غیره) یا برخی اوقات از طریقی مواد خاصی همچون مواد زائد دفع بدن انسان و تعرق .‌

رطوبت : میکروارگانیسم ها بدون آب زنده نمی مانند. در واقع میکروارگانیسم ها آبی نمی نوشند بلکه آنها رطوبت را از محیط جذب می نمایند. چیزی شبیه به اسفنج و تکنیک جذب آب توسط اسفنج . پس اگر رطوبتی کافی وجود نداشته باشد  سرعت فعالیت آنها به شدت  کاهش پیدا می‌کند .

ایمنی:میکروارگانیسم ها برای آنکه زنده بمانند ، باید از محیط زیستی جذاب برخوردار باشند . بنابراین آنها توسط بیوفیلم ، از خود در مقابل بالا و پایین های محیط همچون  شرایطی مثل  درجه حرارت ، اسیدیته و رطوبت محافظت می کنند .

3.1 دینامیک میکروبی

اجتماع میکروبی ، میکرو فلورا ، بیوفیلم یا میکروبیوم تماماً محیط های زنده می باشند . بدین معنی که آنها مدام با توجه به شرایط محیط در حال تغییر میباشند ( شرایطی همچون غذا ، درجه حرارت ،رطوبت و غیره) . علیرغم این تغییرات هدف اجتماع میکروبی زنده ماندن تا حد امکان می باشد  . پس بدین منظور میکروارگانیسم ها با سازگار نمودن  خود با این شرایط سعی در زنده نگهداشتن خود می نمایند.

به محض اینکه میکروارگانیسم ها در محیط استقرار پیدا کردند با توجه به شرایط محیطی همچون غذا و و سایر پارامترها به صورت مستمر پروسه  رشد ، تکثیر و مرگ آنها آغاز می گردد .

متاسفانه میکرو فلورا همیشه برای انسان  مفید نمی باشد بطور مثال ، هنگامی که میکروفلورا شامل میکروبهای تولید کننده بوی نامطبوع یا آلودگی بیوفیلمی یا عوامل بیماریزا باشد برای سلامت انسان بسیار مضرر است  . از سویی می توان میکروفلورای سلامت محور یا خوب نیز داشت  .

تا قرن گذشته اطلاعات  دانش میکروبیولوژی بشر  در زمینه میکروفلورا  بسیار محدود بود به شکلی که  مردم تنها میکروارگانیسم ها را به عنوان عامل مشکلات اجتماعی قلمداد می‌کردند و میکرفلورای سلامت محور هنوز شناخته نشده بود . در نتیجه  تفکر بشر، همواره در  مسیر کشتن همه میکرواورگانیزمها  و از بین بردن آلودگی ها بود و این در حالی صورت می گرفت  که بهیچ عنوان  برروی میکرواورگانیزمها ی خوب محاسبه  ای نمی شد . پس  با آغاز این مقوله که برخی از افراد دوست داشتند در محیطی  عاری از هرگونه میکرواورگانیزمی  و تا حد امکان تمیز، زندگی کنند مقوله و مفهوم بهداشت شکل گرفت.  و این آغازی بود بر تولید و ایجاد آنتی بیوتیکها و ضدعفونی کننده ها و این نگرش تاثیر بسیار مهمی بر روی میکروارگانیسم های مفید گذاشت .

در دهه های اخیر با تشکر از تکنیک‌های جدید ،علم  و دانش،اطلاعات  بسیار مهمی را نسبت به اجتماع میکروبیال  جمع آوری کرده است و  این موضوع که مقوله بهداشت نیاز به بازنگری فوری دارد بر همگان مبرهن و روشن شده است . بدین منظور که  با  هدف  نیل به بهداشت نباید دست به کشتار همه میکرواورگانیزمها زد بلکه  می توان   در میکروبیوم  ، به تعادل میکرواورگانیزمهای خوب و بد رسید که این خود  معنای جدید بهداشت می باشد .

 

در بخش بعدی تاثیر پاک کننده های شیمیایی و ضدعفونی کننده ها را بر روی تعادل میکروبیال نشان داده خواهد شد و پس از آن محصولات جایگزینی  را که توسط کریسال  تولید گردیده است را توضیح خواهم داد .

 

2.پاک کننده های شیمیایی و ضد عفونی کننده ها

سالیان قبل ، به دلیل آنکه کشف میکروارگانیسم ها با بیماری ها در هم آمیخته شده بود ، لذا  مردم ایده اینکه تمام میکروارگانیسم ها خطرناک می باشند را در سر می پروراندند .علاوه بر این با تحقیق در زمینه از بین بردن بیماریها که عموماً توسط آنتی بیوتیک ها انجام می گرفت توجه مردم به نظافت شخصی و تمیزی و پاکی  محیط زیست بیشتر و بیشتر گردید. به این دلیل محصولاتی برای پاک کردن و  ضدعفونی کردن در دنیا به وجود آمد و ساخته شد.

2.1 تفاوت پاک کننده ها و ضد عفونی کننده ها

بطور کلی  میان پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی  سطوح و بدن یک تفاوت عمده وجود دارد.

پاک کنندگی :

کثیفی را از  روی سطوح یا پوست می زداید که این عمل توسط دترجنت ها و یا صابون ها انجام می پذیرد.

ضد عفونی کنندگی :

 با کشتن هرگونه میکرواورگانیزمی سطح را عاری از هرگونه میکروبی می نماید  . که این عمل توسط ضدعفونی کننده ها یا زیست کش ها صورت می پذیرد .

هم صابون ها و هم ضدعفونی کننده ها یا زیست کشها در ترکیبات  و ساختار خود بطور کامل دارای مواد شیمیایی هستند *مضاف آنکه زیست کش ها  شامل مواد فعالی می باشند  که باعث مرگ و کشتن  میکروارگانیسم ها  می شود* . امروزه در حاهایی که قصد پاک کنندگی و کشتن میکرواورگانیزمها را تواما دارشته باشیم از  صابون ها و زیست کشها  بطور همزمان در یک محصول استفاده می کنیم  ، دتول یک نمونه مشخص و بارز از محصولی هست که  در ساخت آن تواما صابون و زیست کش استفاده شده است .

بنابر این هدف ازپاک کردن و ضدعفونی کردن ، نهایت اطمینان بخشی نسبت به  حذف میکروارگانیسم ها و منبع غذایی آنها می باشد .

2.2 مقاومت میکروبی

کاربرد دترجنت ها و ضدعفونی کننده ها در آغاز خوب نمایان گردید و با این حرکت سطوحی عاری از آلودگی  میکروارگانیزمی ایجاد شد . اما یک موضوع پر اهمیت نادیده گرفته شد و آن اینکه به دلیل حضور میلیون ساله میکروارگانیسم ها بر روی زمین آنها یاد گرفته اند چگونه با تغییرات محیط به سرعت سازگاری پیدا کنند.

پس از ورود ضدعفونی کننده ها ، میکروارگانیزم ها به سرعت راه هایی را برای برخورد و مقابله با این تهدید تحت عنوان مقاومت  پیدا کرده اند . بدین معنا که  تعدادی از میکروارگانیسم‌ها قادر هستند در مقابل تهدید و حمله ضد عفونی کننده ها زنده مانده و کارایی ضدعفونی کننده ها  را کم وکمرنگ تر جلوه نمایند .

در مورد پاک کننده ها نیز مشکلی در حال افزایش است و آن مشکل این می باشد که میکروارگانیسم ها به جهت مقابله با حملات مواد شیمیایی ، فرم بخشی  و تشکیل بیوفیلم های سرسخت را در دستور کار خود قرار داده اند  .  در نتیجه مواد پاک کننده و شوینده مانند صابون ها و دترجنت ها آن کارایی سابق را به جهت از بین بردن آلودگی از روی سطوح ندارند .  چرا که بیوفیلم های سخت و مقاوم  نسبت به  عملکرد صابون‌ها و دترجنت ها مقاومت بسیار جانانه ای از خود نشان می دهند .

2.3 تضاد در رفع آلودگی

نکته قابل تعمق آن است که، در پشت کاربرد مستمر  پاک کننده ها و شوینده های شیمیایی و ضدعفونی کننده ها یک خطر بزرگترسلامت بشری را شدیدا تهدید می کند  . آن خطر این می باشد که دینامیک میکروبیال  ،همان چیزی که اصطلاحا  اجتماع میکروبی یا میکروفلورا خوانده می شود  ، به طور فزاینده‌ای به سمت تشکیل میکروفلورهای مضر در حال حرکت است .

 

با کاربرد شوینده ها و پاک کننده ها و ضد عفونی کننده های شیمیایی چه اتفاقی رخ میدهد :

اگر در محیطی که غذا ، رطوبت و فضای کافی برای تشکیل اجتماع میکروبی به تعداد یکصد میکروارگانیزم زنده وجود داشته باشد بلافاصله پس از به کار بردن یک  ضدعفونی کننده تعداد میکرواورگانیزمها  به شکل بسیار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنند.

اما نباید نادیده گرفت که ، به دلیل مقاومت  میکروبی ،تعدادی از  میکروارگانیسم ها نیز پس از کاربرد ضد عفونی کننده کماکان زنده خواهند می مانند . قابل توجه آنکه اثر کشندگی آن ضدعفونی کننده پس از دقایقی از بین رفته و بنابراین آن میکروب های مقاوم نجات یافته از تاثیر مخرب ضدعفونی کننده ، پس از دقایقی مجددا شروع به رشد می نمایند و با یک فضای بسیار بزرگی که ناشی از کشته شدن سایر میکرواورگانیزم ها می باشد و بدون رقیب ، و پر از غذا و رطوبت روبرو می گردند. ناگفته نماند که میکروارگانیزم های کشته شده به عنوان منبع غذایی برای نجات یافتگان محسوب شده و از سویی ضد عفونی کننده ها رطوبت مناسب و کافی برای رشد مجدد نجات یافته ها را در محیط ایجاد می نمایند.

نجات یافتگان ازدست ضدعفونی کننده ها بهترین میکروارگانیزم ها در بین هم نوعان خود می باشند ، پس طبیعتا دارای قدرت رشد و تکثیر بیشتری نیز می باشند . با توجه به مطالب فوق ،پس می توان نتیجه گرفت که ،هر ضدعفونی کننده ای باعث ایجاد اجتماع میکروبی می گردد که شامل تعداد بیشتر و بیشتری از میکروارگانیسم های مقاوم می باشد .

 

میکروفلور پس از استفاده از ضدعفونی کننده                                           میکروفلور طبیعی  

 

هر دو سطح  تعداد میکروارگانیزم مشابهی دارند با این تفاوت که سطح دوم ( پس از استفاده از ضدعفونی کننده) حاوی تعداد میکروارگانیزم های مقاوم بسیار بیشتری می باشد .

 

انسان هرچقدر از ضدعفونی کننده های بیشتری استفاده کند ، میکرواورگانیزمهای مقاوم بیشتری حادث می گردد. به این  موضوع تضاد در رفع آلودگی گویند .

 

 

  1. پروبیوتیک و سینبیوتیک های پاک کننده

شرکت کریستال نسبت به میکروارگانیسم های مقاوم آگاه بوده و از سالیان پیش تحقیق در این موضوع را جهت حل این مشکل و ایجاد ‌پاک کننده‌های مناسب در دستور کار خود قرار داده است. و نتیجتا به حل مشکل پاک کننده ها دست یافته است .شرکت کریسال با استفاده و الهام گرفتن از طبیعت و با کاربرد باکتری های خوب تحت عنوان پروبیوتیکها به راه حل این مشکل  دست یافته است . لازم به ذکر آنکه در شرایطی این پروبیوتیک ها می‌توانند  جهت افزایش راندمان و کاآیی در کنار مواد مغذی و قندی مناسب تحت عنوان پربیوتیک ها نیز به کار برده شوند . ترکیب پروبیوتیک ها و پربیوتیک ها در یک محصول را اصطلاحا سین بیوتیک SYNBIOTIC می گویند . پروبیوتیک و یا سین بیوتیک پاک کننده ، میکروفلور سلامت محوری را در طول زمان پاک کنندگی  و همچنین برای مدتی  پس از به کار بردن آنها برای ایجاد حداکثر تمیزی  و پاک کنندگی ایجاد می‌کند.

3.1 پروبیوتیک ها و سینبیوتیکهای پاک کننده چگونه  کار میکنند ؟؟

همانگونه که در مطالب فوق مطرح گردید مقوله بهداشت این نمی باشد که به صورت تهاجمی قصد کشتن و یا مهار کلیه میکروارگانیزم ها را داشته باشیم، بلکه می توان با اصلاح و ایجاد ماکروبیوم سلامت‌ محور تعریف جدید بهداشت را اثبات نمود.   واز سویی تکنولوژی پروبیوتیک و پربیوتیکی شرکت کریسال  این اطمینان را ایجاد می نماید که(1) با تاثیر  تمیزکنندگی محصولات و (2)حمایت از میکروارگانیزم های خوب حداکثر بهداشت را ایجاد نماید .

 

(1) مراقبت از تمیزی یک سطح از طریق اثر پاک کنندگی :

پاک کنندگی همواره برای یک قرن جزء اساس بهداشت جوامع مختلف بشری محسوب شده است. پاک‌کنندگی به معنای درهم شکستن آلودگی  می باشد و این در هم شکستن  می تواند با جداسازی آلودگی از بستر خود و آوردن آن به درون محلول یا مایع کلوییدی  صورت پذیرد که با این عمل بطور جدی  در زدایش مکانیکی یا فیزیکی آن  آلودگی  از روی سطح تسهیل صورت می پذیرد.

هرچقدر سطح  تمیز تر و پاک تر  نگه داشته شود ، شانس کمتری جهت رشد میکروارگانیسم ها وجود دارد چراکه آنها تنها از آلودگی به عنوان مواد مغذی استفاده می‌کنند  .بنابراین هر نوعی از پاک کننده و هر محصولی  از محصولات تمیز کننده  و پاک کننده  با تاثیر برروی کاهش آلودگی ،خطر آلودگی میکروبیال را  کاهش میدهد .

پاک کننده های سنتی مواد شیمیایی می باشند که  با ایجاد باندهای شیمیایی با آلودگی ، سبب جدا سازی آن  از روی سطوح میشوند. نسل بعدی  تمیز کننده ها، پاک کننده های آنزیمی می باشند  که این تمیز کننده ها حاوی  آنزیم های بیولوژیک بوده و برروی آلودگیهای خاص و معینی برای مدتی طولانی تر نسبت به پاک کننده های سنتی تاثیر می گذارند .

شرکت کریسال  آخرین تکنولوژی در زمینه  پاک کننده ها را با تولید پاک کننده های  پروبیوتیک ای گسترش داده است .تاثیر محصولات پاک کنندهای پروبیوتیک در ترکیب سورفکتانت ها و پروبیوتیک ها نهفته شده است  . مزیت اصلی پاک کننده های کریسال نسبت به پاک کننده های سنتی شیمیایی و آنزیمی در این می باشد که  پروبیوتیکهای  صددرصد طبیعی میتوانند سطح را آنالیز کرده ونوع آلودگی موجود برروی سطح را تشخیص دهند . سپس آن پروبیوتیک ها آنزیمهایی با قدرت  و تاثیر شگرف را برای چندین روز تولید کرده واین آنزیم ها  باعث  درهم شکستن آلودگی شده  و این در هم شکستن  می تواند با جداسازی آلودگی از بستر خود و آوردن آن به درون محلول یا مایع کلوییدی  صورت پذیرد که با این عمل بطور جدی  در زدایش مکانیکی یا فیزیکی آن  آلودگی  از روی سطح تسهیل ایجاد می شود .

2)  حمایت ازمیکرواورگانیرمهای خوب :

کشتن ناخواسته میکرواورگانیزمها راه حلی طولانی مدت و بدرد بخوری نیست . این عمل باعث ایجاد میکرواورگانیزمهای مقاوم و عدم ثبات در میکروفلورا میگردد . تکنولوژی پروبیوتیک و سینبیوتیک بطور حتم یک میکروبیوم سالم ، بیخطر و با ثباتی را از طریق تحریک میکرواورگانیزمهای خوب ایجاد مینماید  . تعداد بالای پروبیوتیک ها در محصولات بلافاصله تعداد باکتریهای خوب بر روی سطح را افزایش میدهد . چرا که پروبیوتیک ها خود از زمره باکتریهای خوب محسوب می شوند. از سویی در پاک کننده های سینبیوتیک بدلیل وجود قندهای پربیوتیک ،اندسته میکرواورگانیزمهای خوبی که قبلا در محیط بوده اند نیز تحریک وفعال شده و نتیجه کار چند برابر خواهد بود . پربیوتیکها ، قندهایی هستند که تنها توسط میکرواورگانیزمهای خوب قابل هضم می باشند . با این روش ، پاک کننده های سینبیوتیک  کریسال به آندسته از میکرواورگانیزمهای  خوبی که از قبل در محیط بوده اند نیز غذا رسانی میکنند . پس بنابراین  این روش تنوع میکروفلورای محیط را به سمت مثبت ارتقا میبخشد .  در نتیجه پاک کننده های پروبیوتیک و سینبیوتیک یک اثر پاک کنندگی کافی ، طولانی مدت و سریع بانضمام تحریک میکروبیوم ثابت و خوب را باعث میگردند .

 

 

آیا میشود از ترکیب سینبیوتیک -پروبیوتیک پاک کننده و یک ضد عفونی کننده  تواما استفاده کرد؟

این سوال بدین دلیل پرسیده میشود که احتمال دارد یک ضد عفونی کننده طبق پروتکل می بایست جهت ضذعفونی کردن یک محیط مورد استفاده قرار بگیرد بطور مثال در بخش بهداشت، صنعت مواد غذایی ، بیمارستان و غیره.

ترکیب پروبیوتیک و سینبیوتیک پاک کننده با یک ضد عفونی کننده مقدور و امکان‌پذیر می باشد و ایده آل است . چرا که این ترکیب باعث افزایش کارآیی ضد عفونی کننده بکار رفته شده میشود . از سویی سینبیوتیک و پروبیوتیک پاک کننده  بطور فعال باعث حذف آلودگی های ارگانیک ،که خود راندمان ضدعفونی کننده ها را پایین می آورند، میشود .

اول پاک کنید سپس ضد عفونی :

به جهت حداکثر تمیزی و بهداشت ، مطمئن شوید که ابتدا تمامی سطوح و مواد و لوازم را با پاک کننده پروبیوتیک و سینبیوتیک تمیز کرده اید. این عمل کلیه الودگی های اورگانیک را از محیط حذف می نماید . با حذف این الودگی ها و لایه چربی برروی سطوح ، شما به راحتی به آندسته باکتریها ،ویروسها،قارچها و آلودگیهای خیره سری که از دست ضد عفونی کننده ها فرار میکنند دست می یابید . بنابراین با استفاده از ضد عفونی کننده شما این باکتریهای ،ویروس ها، قارچ ها وبالاخره آلودگیهای خیره سر و کله شق را از بین برده و از محیط حذف میکنید . و این در حالیست که یک شوینده شیمیایی یا پاک کننده سنتی اینکار را انجام نمیدهد . هنگامیکه ضد عفونی کننده از محیط حذف میشود پروبیوتیکها و پربیوتیکها کماکان به کار تمیز کردن ادامه داده و یک میکروفلورای خوب با قدرت محافظت کنندگی طولانی مدت را ایجاد میکنند .

نا گفته نماند که سعی و تلاش فوق در استفاده همزمان یک  ضد عفونی کننده و یک محصول پاک کننده پروبیوتیکی جایی کاربرد دارد که کاربرد ضد عفونی کننده  جزو پروتکل حتمی آن مجموعه می باشد . و کاربرد توام  پروبیوتیک ها و سینبیوتیکهای پاک کننده عملکرد و کارآیی ضد عفونی کننده را صد چندان میکنند .

 

 

2.3 مزایای پاک کننده های پروبیوتیک و سینبیوتیک

کارآیی:

فعالیت و تاثیر  دوبرابر ی سورفکتانت ها و تولید  آنزیمهای پروبیوتیک  ، حداکثر راندمان پاک کنندگی را اطمینان بخش میکنند. چرا که  هر سطحی بصورت میکروسکوپی و عمیق تمیز شده وسطوح  تا زمانیکه محصولات پروبیوتیک و سینبیوتیک بکار گرفته میشوند تمیز باقی می مانند .و با کاربرد این محصولات  آلودگی ارگانیک که باعث ایجاد بوی بد در محیط میگردند بطور کامل از بین میرود.

 

پایداری :

محصولات سینبیوتیک و پروبیوتیک کریسال دارای تاییدیه EU Ecolabel و همینطور گواهی  cradle to cradle  از اتحادیه اروپا می باشند  .که این بدین مفهوم است که نه تنها محصولات بلکه تمام پروسه تولیدات تا حد امکان  ایمن  و پایدار می باشند.

 

بدون خطر ایجاد سوش مقاوم :

قبلا تاکید شده است که کشتار میکرواورگانیزمها عواقب زیانبار زیادی  با ایجاد سوش های مقاوم برای میکروبیوم دارد . تکنولوژی سینبیوتیک و پروبیوتیک کریسال هیچ اثر میکروبکشی علیه سایر اورگانیزمها نداشته و با کاربرد ان محصولات ، ایجاد سوش های مقاوم غیر ممکن است .

ایمنی :

ایمنی و سلامت یکی از فاکتورهای پرچالش برای عوامل پاک کننده و شوینده می باشد و این در حالیست که بهترین  نمره از آن تکنولوژی سینبیوتیک و پروبیوتیک کریسال می باشد . پروبیوتیک ها  و پربیوتیکها از محتویات صددرصد طبیعی برخوردبوده  و بعلاوه در زمینه ایمنی و سلامت  ،به گواهی چندین مطالعات بیمارستانی ، این محصولات از کم خطرترین محصولات پاک کننده محسوب  می شوند  .

 

امنیت :

بدلیل اینکه  محصولات پاک کننده های پروبیوتیک – پربیوتیکی از زمره تکنولوژی های جدید می باشند ، کریسال تمام اهتمام خود را به جهت گسترش ایمنی محصولات و کاربرد سوش های پروبیوتیک کاملا بیخطر و ایمن بکار برده است .

پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی کریسال از معیارهایی به شرح ذیل برخوردارند :

1.تمامی پروبیوتیک ها جزو کلاس 1 ایمنی ATCC می باشند .

2.پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی شرکت کریسال صددرصد طبیعی بوده و حاصل هیچگونه فرآیند GMنمی باشند .

3.پروبیوتیک ها و پربیوتیکها در لیست آژانس امنیت غذایی اتحادیه اروپا EFSA  ، بعنوان پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی کاملا سالم و ایمن می باشند .

4.مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا American FDA   می باشند .

  1. 5. بعنوان محصولات کاملا مطمئن و بی خطر تستهای OECD را طبق لیست ذیل گذرانیده اند :
  2. OECD 403 Inhalation toxicity
  3. OECD 404 Acute skin irritation / corrosion
  4. OECD 405 Acute eye irritation / corrosion
  5. OECD 406 Skin sensation

 

6.دارای گواهی EU EcolabelLاز اتحادیه اروپا می باشند .

7.دارای معیار و شرایط احراز کاربرد پروبیوتیک ها و پربیوتیکها در لوازم و مواد آرایشی  می باشند .

8.دارای پیشینه ده ساله تحقیق و مطالعه و کاربرد در بیمارستانها و بخشهای کلینیکی مختلف در جای جای دنیا هستند .

 

4.3. موارد مصرف:

محصولات کریسال در بسیاری از وضعیتها و درخواستها جهت  آلودگی های گوناگون نقشی موثر بازی میکنند .  شرکت کریسال پس از ۱۵ سال تولید و گسترش ، طیف وسیعی از محصولات را در سبد کالایی خود داراست .در ذیل خلاصه ای از بررسی محصولات ذکر شده است.

 

(A پاک کنندگی سطوح

واقعیت این است که تمامی ساختمانها شامل ساختمانهای خصوصی،عمومی یا تخصصی تماما بصورت مستمر تحت تاثیر آلودگی و بوی نامطلوب می باشند .قدرت پاک کنندگی میکروسکوپی پروبیوتیک ها و سینبیوتیک ها این اطمینان را ایجاد میکند که این مشکلات بطور حتم مرتفع میگردند .علاوه بر آن،  ایجاد میکروفلورای ثابت و بهداشتی برروی سطوح بطور حتم سالمترین محیط زیست را وجود خواهد آورد و باعث ایجاد لایه ای محافظت کننده برروی سطوح می گردد.

اضافه بر پاک کنندگی سطوح ،شرکت کریسال محصولاتی جهت بهداشت فردی از قبیل مایع صابون دست پروبیوتیک و ژل حمام بر پایه پروبیوتیک تولید نموده است . در نتیجه ، نظافت پوست به اضافه تحریک میکروبیوم بهداشتی پوست برای مراقبت پوست فرد بسیار پراهمیت بوده و شرایط بسیار ایده آلی را برای پوست بوجود می آورد.

مکانهای استفاده از این دسته محصولی عبارتند از : بخشهای بهداشتی و مراقبت بهداشتی، صنعت کشاورزی، مکانهای  عمومی، مدارس، ادارات ، مراکز خرید ،مکانهای ورزشی ، هتلها و بیمارستانها، صنعت مواد غذایی، مراکز شخصی و خصوصی ، فرودگاهها ، بیمارستانها، مترو و ایستگاههای وابسته ،مراکز زیارتی و سیاحتی ، هتلها و  غیره.

 

 (B نظافت و پاک کنندگی سیستمهای آب و آبرسانی:

آب مایع حیات است و سیستمهای آبرسانی همیشه از مناطق پرمستعد الودگی های اورگانیک محسوب  می شوند . ‌ این الودگی های اورگانیک عامل مشکلات جدی همچون بوی نامطبوع ،تغییر رنگ آب و مخصوصا گرفتگی لوله های آب و فاضلاب و فیلترها می باشند . موارد فوق  می توانند بطور چشمگیری باعث کاهش راندمان‌ و در نتیجه افزایش چشمگیر هزینه تعمیر و نگهداری شود .

محصولات پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی پاک کننده  برای سیستم ابرسا نی و آب این اطمینان را میدهند که آلودگی اورگانیک را هضم و به سرعت آلودگیها را توسط حرکت فیزیکی آب حذف می کنند.  ‌

مکانهای استفاده :

  آب سردکن ها، استخرها و برکه های کوچک، اب جهت شستشو ،محصولات آبی.

 

(C پاک کنندگی سیستمهای تهویه هوا و هواسازها   

اگرچه هوا بسیار مقدار کمتری میکرواورگانیزم دارد ،سیستمهای خنک کننده هوا ، اسپیلتها و سیستمهای تهویه هوا خود میتوانند بعنوان یک منبع آلودگی اورگانیک و آلرژی قلمداد شوند . این موضوع  باعث ناسالم شدن هوای داخل ساختمانها می شود و نگرانی از سندروم بیماری ساختمان  یا Sick Building Syndrome  افزایش میدهد . پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی پاک کننده سیستمهای تهویه هوا و هواساز ، آلودگی موجود در کانالها و فیلترها یی را که محل عبور فیزیکی جریان هواست را هضم کرده و میخورند .این عمل نتیجتا باعث پاکی و سلامت هوایی که از کانالها و فیلترها عبور میکند شده و نسبت به ایجاد میکروفلورای سالم  و محافظت کننده برروی سطوح در فضای داخلی اطمینان ایجاد میکند .

مکانهای استفاده : سیستمهای حرفه ای و خصوصی هوا ساز،  تهویه مطبوعی ماشین ، هواپیما ، کامیون ،مترو و غیره. 

  1. 4. چه چیزی محصولات شرکت کریسال را منحصربفرد میکند ؟

علاوه بر لذت بردن از تاثیر و مزایای پروبیوتیک ها و سینبیوتیکها ی پاک کننده ، معیارهای مهم دیگری را نیز در مورد این محصولات می بایست در نظر داشت :

ترکیب محصولات : انتخاب نوع پروبیوتیک ها و پربیوتیکها برای عملکرد مناسب محصولات بسیار حیاتی می باشد . طیف وسیعی از گونه های مختلف و سوش های متنوع وجود دارند و این مسئله بسیار مهم است که بدانیم چه گونه معینی ، تحت وضعیت مشخصی چه تاثیری از خود بروز میدهد . شرکت کریسال برای سالیان متمادی تحقیقاتی را جهت انتخاب بهترین باکتری پروبیوتیک با کارایی بالا و مناسب ترین قند پربیوتیک را انجام داده است .برای مثال ، پروبیوتیک لاکتوباسیلوس، که از دسته پروبیوتیکهای مشهور مکمل های غذایی محسوب میشود ، عملا در نقش پاک کنندگی بسیار بی فایده و ناکارا می باشد . گونه های باسیلوس مورد مصرف در محصولات کریسال ، اصالتا از خاک و آب بوده و دارای خاصیت فوق عالی در امر پاک کنندگی  هستند .

اثبات محصولات :تعداد پروبیوتیک ها و پربیوتیکها در محصولات نیز بسیار از درجه اهمیت بالایی برخورداراست . اغلب آلودگی های اورگانیک برروی سطوح بسیار مقاوم می باشند . یک محصول پاک کننده پروبیوتیکی قطعا با تعداد کم پروبیوتیک توانایی از بین بردن آن آلودگی مقاوم را نخواهد داشت . محصولات شرکت کریسال شامل حداقل پنجاه میلیون پرو بیوتیک در هر میلی لیتر محصول می باشد . در محصولات معینی این تعداد به نیم میلیون عدد در هر میلی لیتر نیز می رسد .

پروبیوتیک ها و پربیوتیکها باید در تمام مدت زمان ماندگاری محصول زنده بمانند . شرکت کریسال با اتخاذ استراتژی های علمی توانسته است مدت زمان shelf lifeمحصولات را حداقل سه سال در نظر بگیرد .

کیفیت محصول : تضمین کننده عملکرد مناسب و ایمنی هر محصول یک سیستم کنترل کیفیت ایده آل می باشد . شرکت کریسال از سال ۱۹۹۹دارای گواهی کنترل کیفیت ایزو ۹۰۰۱ بوده که این خود تضمین کننده عملکرد مناسب کل شرکت می باشد .

علاوه بر آن، شرکت کریسال دارای دو  آزمایشگاه مجهز به مدرنترین تکنولوژیها به منظور انجام آزمایشهای کنترل کیفیت می باشد . تولید محصولات پروبیوتیک کار آسانی نبوده و تولید آن  وجود دستگاهها و لوازم مدرن و آزمایشگاههایی با تکنولوژی بالا و مخصوص را می طلبد .

عملکرد محصول :عملکرد تمامی محصولات شرکت کریسال بطور مستمر و دائمی توسط آکادمی های علمی خاص و موسسات خصوصی دائما در حال تایید و  راستی آزمایی است .از جمله مراکز تحقیقاتی همکار شرکت کریسال عبارتند از:

UGent, Eurofins, SGS and BMA Labor

 

کاربرد در اپیدمی های ویروسی همچون کووید-19:

محصولات پروبیوتیک و سینبیوتیک کریسال برروی کاهش میزان سرایت و عفونت زایی انواع زیادی از ویروسها بالاخص خانواده کروناویروس (کووید-19) ویروسهای عفونت زای دستگاه تنفسی موثر می باشند .ناگفته نماند ،اگرچه از انتقال ویروس در بین افراد نمی توان به سادگی ممانعت بعمل آورد ولیکن محصولات پروبیوتیک –سینبیوتیک کریسال بشکل معجزه آسایی برروی  کاهش ریسک سرایت عفونت ویروسی تاثیر گذار می باشند .این بدین معناست که اگرچه شما ممکن است به ویروس آلوده شده باشید ولیکن با وجود پروبیوتیکها  و تشکر ویژه از آنها ،شانس ورود به مرحله عفونی و بیمارشدن شما به شکل خارق العاده ای کاهش می یابد ( مدارک و مستندات علمی قابل ارائه می باشد)

نتیجه گیری:

با محصولات پاک کننده پروبیوتیک و سینبیوتیکی ، شرکت کریسال به یک انقلاب واقعی و به یک  راه حل مشکلات عدیده پاک کنندگی دست یافته است . بهترین تاثیر توام با  ایمنی بسیار بالا ، طول عمر عملکرد محصول و دوستدار محیط زیست بودن آنهاست که  از این محصولات  ، محصولاتی با سلامت و بهداشت پایدار که ما همواره  نیازمند و آرزومند آن بوده ایم را می سازد . در سالهای پیش رو این ‌تکنولوژی در بخشهای بیشتر و بیشتری کاربرد خواهد داشت  و امیدواریم که شما به ما در ساخت آینده‌ای پایدار  کمک نمایید .

 

 محمدرضا پورامینی 

                                                                                                        میکروبیولوژیست

                                                                                                    مدیر بخش خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *